- Czy systemy Open Source są darmowe? - 9 grudnia 2024
- Czy SugarCRM integruje się z innymi systemami? - 20 listopada 2024
- Jaki jest najlepszy system CRM Open Source wg Forbes? - 15 listopada 2024
Wrzesień to miesiąc, który tradycyjnie obfituje w nowinki technologiczne. Czołowi innowatorzy przyzwyczaili nas do jesiennych aktualizacji sprzętowych i premier oprogramowania. To już tradycja, że u progu ostatniego kwartału roku, giganci technologiczni odkrywają karty, kusząc obietnicą wyższej wydajności, nowymi funkcjami i jeszcze lepszym doświadczeniem użytkownika.
Wśród wspomnianych innowatorów nie mogło zabraknąć Creatio. Firma od lat znana jest ze swojego zaangażowania w postęp technologii dla biznesu. Tym razem, wraz z najnowszą wersją systemu Creatio 8.1 Quantum, wprowadza nas w erę komponentów no-code i aplikacji generowanych przez AI. Czyżbyśmy właśnie stali się świadkami kolejnej technologicznej rewolucji?
Premiera Creatio 8.1 Quantum
Premiera Creatio 8.1 Quantum odbyła się 20 września 2023, punktualnie o godz. 16:00 polskiego czasu. Wydarzenie można było oglądać i komentować na żywo dzięki transmisji na stronie internetowej producenta.
Prezentacja rozpoczęła się od energetycznego popisu tanecznego w wykonaniu twórcy internetowego — Vika White’a. Jego występ poprzedzał też każdy kolejny rozdział transmisji. Ciekawy pomysł na urozmaicenie konferencji technologicznej! Z pewnością nadało to rytm wprowadzanym informacjom oraz ożywiło całą formułę.
Gościem specjalnym był Seth Godin – ceniony ekspert ds. biznesu, autor popularnych książek o marketingu, popularny mówca konferencyjny. Z przyjemnością wysłuchałem wywiadu, który przeprowadził z nim Chief Growth Officer Creatio – Andie Dovgan. Pokusiłem się o przetłumaczenie kilku stwierdzeń, które zapadły mi w pamięć:
Seth Godin wskazywał na fakt, że zmiana jest nieunikniona, że w naszych czasach nie można już stosować się do „starych, dobrych” zasad. Biznes się zmienił, ludzie się zmienili, nasze nawyki zakupowe są inne, żyjemy w czasach no-code i sztucznej inteligencji. Nie możemy udawać, że świat stanął w miejscu. A skoro tak, zapoznajmy się z technologią, która otwiera przed nami wrota do przyszłości.
Creatio 8.1 Quantum: nowa technologia dla biznesu
Podstawowa zmiana, którą Creatio wprowadziło wraz z wersją 8.1, dotyczy architektury ich systemu. Quantum umożliwia dopasowanie aplikacji do indywidualnych potrzeb wyłącznie przy pomocy gotowych do użycia komponentów i bloków.
Zgodnie z przesłaniem Setha Godina, że każdy ma szansę nauczyć się nowych technologii, Creatio zaprasza do udziału użytkowników nie-technicznych, tzw. citizen developerów, którzy bez umiejętności programowania mogą kreować funkcjonalność własnego narzędzia.
Customer Expierience budowane z klocków
Wraz z wydaniem Quantum rozmontowano produkty Creatio dla marketingu sprzedaży i obsługi klienta i rozbito je na mniejsze komponenty, bloki i aplikacje. Można z nich korzystać samodzielnie komponując własną platformę Customer Experience.
Oto kilka przykładów komponentów, z których możesz skorzystać, budując własne narzędzie:
Nowe komponenty ready-to-use
Poza komponentami uzyskanymi dzięki rozmontowaniu funkcjonalności Marketing, Sales i Service, w Creatio 8.1 Quantum dostępne są także nowe elementy no-code. Do wyboru jest ponad 100 gotowych do użycia bloczków. Oto kilka przykładów:
Generatywna sztuczna inteligencja w systemie
Innowacja, na którą wszyscy czekali to oficjalna integracja Creatio i Open AI.
Dotychczas sztuczną inteligencję można było uruchomić w systemie wyłącznie dzięki plug-in z Marketplace Creatio. Od wersji 8.1, AI jest już oficjalnie wspierane. Dodatkowo nie polega już tylko i wyłącznie na automatycznym generowaniu treści maila czy wyświetlaniu po-upu z chatbotem.
Creatio Quantum wprowadza możliwość rozbudowy platformy na zasadach „rozmowy” z AI. Jest to dodatkowa, obok no-code, opcja wytworzenia własnej aplikacji. Użytkownik może opisać swoją potrzebę w oknie interfejsu konwersacyjnego AI i uzyskać wygenerowaną automatycznie aplikację, zgodną z przedstawioną w prompcie instrukcją. Efekty pracy AI można także wyedytować lub rozwinąć przy pomocy kreatora no-code, sięgając do biblioteki gotowych komponentów Creatio.
Kontrola zgodności z przepisami
Ostatnia, ale wcale nie najmniej istotna część premiery Quantum dotyczyła zarządzania bezpieczeństwem danych i całej platformy. Creatio zaprezentowało nową automatyzację, która usprawnia czynności związane z RODO, HIPPA itp. System rozbudowano o funkcjonalność służącą przeprowadzaniu kontroli i audytów zgodności procesu z oficjalnymi regulacjami.
Aplikacja umożliwia użytkownikom identyfikowanie i eskalację wykrytych problemów, monitorowanie stanu „zdrowia” aplikacji w czasie rzeczywistym oraz planowanie i wykonywanie audytów w trybie zaplanowanym i ad hoc. Dzięki API Creatio można zastosować niektóre z tych kontroli również w systemach zewnętrznych.
Rozwiń swój biznes z pomocą AI.
Skorzystaj z ponad 40 stron opracowania z przykładami już dziś.
Podsumowanie
Podsumowując, premiera Creatio 8.1 Quantum to była absolutna przyjemność i intelektualna uczta dla pasjonata no-code takiego jak ja. Zaprezentowano postępową funkcjonalność systemu, którą okraszono inspirującą rozmową z cenionym ekspertem ds. sprzedaży i marketingu. Mam wrażenie, że wszyscy staliśmy się wówczas świadkami kolejnego etapu ewolucji technologicznej.
Creatio 8.1 Quantum bezsprzecznie otwiera przed nami nieograniczone możliwości w zakresie tworzenia aplikacji no-code, dodatkowo wykorzystując potencjał sztucznej inteligencji. Obojętnie, czy udało Ci się dołączyć do transmisji 20 września, czy dopiero dowiadujesz się o zmianach, które wprowadzono – masz szansę stać się tego częścią.
Najlepiej zacznij od razu. Umów się na rozmowę ws. wdrożenia technologii no-code w Twojej firmie. Być może właśnie Creatio Quantum?
Umów konsultację z ekspertem wdrożeniowym eVolpe
Wybierz dogodny dla siebie termin.
- Czy systemy Open Source są darmowe? - 9 grudnia 2024
- Czy SugarCRM integruje się z innymi systemami? - 20 listopada 2024
- Jaki jest najlepszy system CRM Open Source wg Forbes? - 15 listopada 2024