wszystko co musisz wiedzieć o wdrożeniu systemu crm evolpe ebook
CRM, SOFTWARE DEVELOPMENT

Jak wdrożyć system CRM krok po kroku – przewodnik dla początkujących

Rozdział 1.

9 pytań, na które musisz się przygotować, zanim zadzwonisz do firmy wdrożeniowej

1. Czy posiadasz już jakieś rozwiązanie CRM?


Doświadczony partner biznesowy, będzie chciał wiedzieć, czy zaczynacie współpracę od zera a może Twój kontakt wynika z niezadowolenia z dotychczas wykorzystywanego narzędzia.

Wykaże się również zrozumieniem, że funkcję CRM w organizacji mogły do tej pory pełnić Outlook, Excel czy papierowy kalendarz. Taką informację należy koniecznie uwzględnić podczas analizy przedwdrożeniowej oraz tworzenia oszacowania projektu!

Wskazówka: Szukaj firmy wdrożeniowej, która pyta o oczywistości. Korzyść takiego podejścia jest obopólna. Ty zaoszczędzisz pieniądze, a dostawca zyska zadowolonego klienta, z którym najpewniej wejdzie w długotrwałą, opartą na za-ufaniu współpracę.

2. Czy korzystasz z innego typu oprogramowania IT?

Doświadczony dostawca będzie chciał wiedzieć, jak wygląda cała infrastruktura IT w Waszej firmie.

Narzędzie Marketing Automation czy system ERP to tylko przykłady innego typu oprogramowania, które można zinte-grować z planowanym rozwiązaniem CRM. Postępując w ten sposób, uzyskasz kompleksową platformę do obsługi klienta na każdym etapie zaawansowania Waszej relacji biznesowej.

Wskazówka: Od dostawcy CRM możesz uzyskać wsparcie także podczas migracji danych między systemami. Porozmawiaj o tym z przedstawicielem firmy wdrożeniowej. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu potrzebnego na wprowadzenie informacji do systemu po jego starcie produkcyjnym.

3. Czy Twoja organizacja ma doświadczenie we wdrażaniu systemów informatycznych?

Dostawca może próbować ustalić, jak dużo już wiesz o wdrożeniu systemu CRM i jakie tematy warto w związku z tym jeszcze poruszyć.

Nie chodzi tutaj o ładunek merytoryczny, ale poziom szczegółowości przekazywanej informacji. Jeżeli masz już jakieś doświadczenie, to pewnie nie trzeba Ci tłumaczyć czym różnią się od siebie metodyki wdrożeniowe. Zamiast marnować godziny na „wykłady akademickie” o wadach i zaletach podejścia zwinnego i tradycyjnego – być może wystarczy po prostu zapytać Cię o preferencję.


Odbierz swój darmowy ebook już teraz. Podaj swój e-mail i zapisz się na nasz newsletter (możesz z niego zrezygnować w dowolnym momencie).

Scroll to Top